اولین جلسه همتی با مدیران عامل بانک ها برگزار شد

منبع : بانک مرکزی

اولین جلسه همتی با مدیران عامل بانک ها برگزار شد

تاکید بر نظارت مستمر و حرفه ای در کنار حمایت و همراهی شبکه بانکی

 ۷ مرداد ۱۳۹۷

رییس کل بانک مرکزی پس از مراسم معارفه خود که روز شنبه 6 مردادماه برگزار شد و در اولین روز کاری رسمی، طی جلسه ای با مدیران عامل بانک ها شنونده مسائل و مشکلات امروز شبکه بانکی بود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی در این جلسه عبدالناصر همتی بر همراهی نظام بانکی برای ثبات و آرامش اقتصادی تاکید کرد و رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه های بانک مرکزی را از ضرورت‌های اصلی مورد انتظار برشمرد.

مدیران عامل بانک ها نیز در این جلسه ضمن تشکر از رییس کل بانک مرکزی برای برگزاری اولین جلسه پس از اتمام مراسم معارفه، بانک ها را همراه و همگام با سیاست های بانک مرکزی عنوان کردند و همگی تصریح کردند که منطبق با سیاست‌ها و اصول بانک مرکزی و در همان مسیر، برنامه ریزی و حرکت می‌کنند.

تلاش برای ثبات اقتصادی، اعتمادسازی به نظام بانکی، رتبه بندی بانک ها، انضباط مالی، اصلاح ساختار نظام بانکی، پرهیز از رقابت های ناسالم در شبکه بانکی، تلاش برای انطباق با استانداردهای بین المللی، افزایش سرمایه بانک ها، برگزاری به موقع مجامع بانک ها و کاهش فشار تسهیلات تکلیفی از مسائل مورد بحث در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه بر تلاش برای حل مشکلات تاکید و مقرر شد بانک ها مسائل خود را طی گزارشی به رییس کل بانک مرکزی اعلام کنند.
 
 

اولین جلسه همتی با مدیران عامل بانک ها